| Culturism69 a întrebat:

De dimineata mama are o problema la ochiul stang.
O doare sub pleoapa superioara, zice ca senzatia e ca si cand ar avea ceva in ochi.
Sa puna compresa cu apa rece/calda? Ce pot sa-i spun sa faca?
P.S : Ulcior nu e, de umflat nu pare, habarn-am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine sa mearga la urgente. Ochiul nu e un deget taiat la bucatarie, nu e joaca. Poate i-a intrat ceva in ochi si se infecteaza.

| Culturism69 explică:

Zice ca o mananca, si e umflata foarte putin.
( Am uitat sa mentionez )

| iussa a răspuns:

Astea sunt senzatiile dinaintea unui urcior(nu ulcior)
sa manance 2-3 catei de usturoi
fa-i un ceai de brusture, galbenele sau silur. Asta fiind tratament naturist acasa.