| EmylyaEmy a întrebat:

Deci am o problema MARE, foarte mare!
Am luat paduchi si sunt disperata. Am mai avut de vreo 3 ori... Atunci a curatat mama fir cu fir, dar imi puteti spune si alte tratamente(sampon lotiuni) si apoi un mod de a-i curata? Am mare nevoie de ajutor!

Voi ati avut? Daca da, cum ati scapat? As vrea alta solutie in afara de cea de a-i curata fir cu fir.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Unicucebeea a răspuns:

Paranix SPRAY, nu cumva sampon ca e degeaba happyAm avut de 2 ori iarna trecuta happyM-am sspalat odata cu el si peste 7 zile din nou happy [Mama ta se mai poate uita prin parul tau dar nu trebuie sa scoata fir cu fir, e ok Spary-ul acela :*

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Simplu,mergi la farmacie si-i spui doamnei problema ta, ea va stii exact ce-ti trebuie. Dar, ai grija sa nu contaminezi pe nimeni.

| Quanah a răspuns:

Am vazut astazi o reclama la TV cu un spray [nou] impotriva paduchilor. Ii elimina pe ei si totodata, elimina si ouale lor. Dar nu ma intreba cum se numeste. Du-te la farmacie si intreaba de sprayul nou impotriva lor. Sper sa scapi de ei cat mai repede!

| piti77 a răspuns:

Uite aici un sampon pentru problema ta
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10024467

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup

| CristiAndrei a răspuns:

Din cate stiu eu cu gaz scapi de paduchi

| BoBoKeL a răspuns:

Hey vopseste-te scapi imediat:*

| xJoyce a răspuns:

Si eu am avut. Insa mi-a luat doi ani. Ai putea o metoda mai rapida; Paranix, samponul, sau du-te si puneti tot parul intr-o caciula, sau o basca, si du-te la farmacie si intreaba.

| RedHair57 a răspuns:

Nu, nu mi s-a intamplat. Insa m-am documentat. Si, din cate stiu eu, sunt 2 solutii :
1. Chimic : mergi la farmacie, cere o solutie pentru asa ceva si te asigur ca va functiona.

2. Naturist : Fa rost de gaz de lampa si da-te in par, e mai ieftin si am auzit ca a functionat la mai multe persoane.

Sper sa iti fie util!
Bafta!

Funda? kiss

| DanaE19 a răspuns:

Incerca sa te speli cu gaz, chiar daca suna ciudat functioneazawinking.o sa dureze mirosul vreo 3 zile maxim..Bafta!winking

| Quanah a răspuns (pentru DanaE19):

Nu dureaza atata daca nu foloseste o cantitate foarte mare de gaz.

| andreea_4689 a răspuns:

Poi mi s-a intamplat si mie si mama ma curata cu apa si cu otet le amestecat si ma spalam pe cap bine bine si dupa cu parulul ud mama in fiecare seara ma curata. Încearca asa...bafta!:*