| miry2013 a întrebat:

Buna o prietena de a mea are paduchi ia luat de la niste tigani si nu prea are bani sa cumpere sampon pentru paduchi, si nu are nici pieptam imi puteti spune cum poate scapa de paduchi?

8 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Iti dai foc la par.

| BiuL a răspuns:

Prietena aia nu e cumva tu? Daca tot ti-e prietena si nu are bani poti sa ii cumperi tu un tratament de la farmacie...

| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai bine ii cumperi tu un sampon nu cred ca e asa scump costa in jur de 5-10 lei.
Ai face si tu un binewinking

| ale28bz a răspuns:

Cea mai eficientă şi ieftină soluţie e gazul lampant, să se frece în cap şi pe toată suprafaţa părului cu o cârpă înmuiată în gaz lampant şi să stea cu el cât poate (o va ustura pielea capului însă să stea între 15 min şi 30) apoi să spele părul cu oţet de mere şi apă caldă, apoi şampon (oricare)

| lullaby23 a răspuns:

Cumpara tu un sampon din ala

| AlissonPadalecki a răspuns:

Asta e pusa la misto laughing)
Mda...du-o la un veterinar!

| AlinaMaricescu a răspuns:

Fratele meu mai mic a luat paduchi de la scoala si ii era tare rusine.
Din cate imi aduc aminte, stiu ca mama a cautat un tratament natural pentru paduchi si ouale lor care sa nu ii afecteze scalpul sau sa ii cada parul dupa ce termina tratamentul.

A gasit la recomandarea unui doctor un Gel natural impotriva paduchilor cu ulei din arbore de ceai (Tea Tree Oil) de la Thursday Plantation.

Gelul acesta nu e ca celalalte produse sa iti curga in ochi(gen sampon) si cel mai placut e ca deja are in pachet un pieptan special pentru paduchi.

Efectele s-au vazut foarte repede, chiar de la prima utilizare. Fratele meu a scapat complet si repede de paduchi si oaule lor.

Imi aduc aminte ca mama era tare multumita de produs, ca a scapat natural de paduchi si chiar ii povestea unei prietene despre cat de eficient este produsul si ce bine miroase.

Puphappy

| ovygava a răspuns:

Sa se spele cu gaz lampant si sa se pieptene cu pieptan din acela de os cu dintii desi. insa este asa scump saponul ala de care zici tu... daca nu sa se tunda la 0 si scapa 100% happy