| •.•°..::paffy::..•.•° a întrebat:

Deci m.am dat cu crema pe maimi de sus si acum mi.au aparut niste bube rosi mici cred ca am fc alergie plz help me ce fac? crying((((((( in afara de medic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Posibil sa fii alergica la o substanta din compozitia cremei sau crema era expirata. Spala zona respectiva cu apa si sapun pana la indepartarea cremei.
Inainte de aplicarea oricarei creme se testeaza aplicand o fasie ingusta pe fata interna a antebratului asteptind cateva minute si observand reactia. Daca locul se inroseste inseamna ca esti alergica la crema respectiva si nu o poti folosi.

| avoncosmeticecoordonator a răspuns:

Buna
spalate bine cu apa si sapun.cam atat.
daca continua roseata si se extinde.la medic.

| abernader a răspuns:

Buna! Nu mai folosi nicio crema de ordin cosmetic,cel putin pana trece iritatia,utilizeaza pentru igiena sapun cu glicerina(pentru. bebelusi), du-te la farmacie si cumpara un unguent calmant dermic(pe baza de galbenele, musetel)! Sanatate!

| deyss1000 a răspuns:

Noi nu suntem in masura sa iti dam un sfat, cel mai indicat ar fi sa treci pe la medic.incearca cu crema de galbenele :* si pe viitor nu mai folosi crema aceea daca iti face rau