| Iuliana097 a întrebat:

Doare un avort? Cât costa unul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar ce constiință ai tu de ce vrei sa faci avort? Ce varsta ai? Nu i ti este milă de acel copil ne născut?

| Iuliana097 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am doar 19 ani și nu mi-l doresc nici eu dar nici cel cu care am rămas.

| Justiceforall a răspuns (pentru Iuliana097):

Cel mai bine e să faci un consult de specialitate. Multă sănătate și ai grijă de tine

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Iuliana097):

Off, de ce nu te ai protejat, vezi unde faci avortul sa nu ramîi cu sechele pe viață, este deosebit de riscantă operatia si daca medicul nu este bun te nenorocesti, parintii tai nu te pot ajuta sa cresti copilul? Le ai spus si lor ca esti însărcinată? De unde esti din ce zonă? Multă sănătate ai grijă de tine, mai bine păstrează copilul si vorbeste cu mama ta, roagă o sa te ajute sa il cresteti amîndouă, nu fă prostii ca o sa regreti mai tîrziu peste cîtiva ani cand vei gasi băiatul potrivit si vei vrea sa faci un copil si din cauza avortului nu vei mai putea face niciodată copi, in cîte saptămîni este acum sarcina ta?

| Iuliana097 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt în 3 săptămâni de sarcina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un avort costă în general vreo 10-12 milioane. Cu anestezie locală e mai ieftin decât cu anestezie generală. Dacă îl faci cu anestezie generală nu vei simți nimic în timpul procedurii. Dar e posibil să ai dureri după ce se termină toată treaba.

| GicaGigekGica a răspuns:

In urma cu trei saptamani:
Doare cand faci sex? Cat costa un prezervativ?

| Justiceforall a răspuns:

Costul unui avort depinde de cabinetul unde îl vei face. Nu știu să zic despre durere..Depinde si de tipul avortului