| Karantzas a întrebat:

Dupa ce imi scot mana din ghips(am avut o deplasare a incheieturi)o sa o pot folosi ca inainte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| NonEinstein a răspuns:

Da, dupa ce ti.o scoti din ghips o sa te dai cu o crema hidratanta de la nivea probabil, recomandata de doctorul care sa ocupat de tine si dupa ce o folosesti in urmatoarele 72 de ore iti revin toate puterile inapoi, sanatate!

| Firdinica a răspuns:

Pai dupa ce o scoti din ghips, parerea mea pentru ca mie nu mi s-a intamplat niciodata asta, va fi un pic mai greu trebuie sa mai astepti 2-3 ore.Va trebui sa poti sa faci niste exercitii pentru incheetura, bafta.

| kttlyne a răspuns:

Da nu o sa ai nicio problema, eventual daca vrei sa o te refaci mai repede, o sa faci recuperare, niste exercitii pentru incheietura, iti va spune doctorul