| Madalin_Liviu_1993 a întrebat:

E rau daca iti vine menstruatia de 2 ori pe luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde de foarte multe lucruri.
1. Daca fata este adolescenta, e normal sa aiba dereglari. Sunt luni cand vine de 2 ori, luni cand nu vine deloc, apoi peste cativa ani se regleaza.
2. Daca fata deja e matura, gen peste 18-19 ani, e o problema si trebuie sa vada un ginecolog si eventual un endocrinolog.
3. Daca fata si-a inceput viata sexuala si a avut contact sexual recent, cea de-a doua menstruatie poate fi de fapt sangerarea de implantare. Un test de sarcina efectuat corect rezolva misterul.

| Evolution a răspuns:

E rău mai ales dacă eşti băiat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Du-te nene si usureaza te, ca ai afectat neuronul, e plin cu ccat.

| Fatamuntilor a răspuns:

Te interesezi pentru prietena ta?
In cazul in care mensruatia este regulata DA!
Daca prima data a venit pe 1 ale lunii si urmatoarea e pe 28 -29 -30 DA e normal!

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu,nu este.

| 23423423 a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Cum sa nu fie? laughing))

| Nirvanaaa a răspuns (pentru 23423423):

Se mai intampla ..insa cred ca tipul e baiat..de ce l-ar interesa.

| 23423423 a răspuns (pentru Nirvanaaa):

O intreba si el pentru iubita tongue.

| Nirvanaaa a răspuns (pentru 23423423):

Foarte posibil happy.