| fugi5555 a întrebat:

E vreo problema dacă dorm 12 h încontinuu fără sa ma opresc? Am hipersomnie cred dar eu altfel nu pot sa trăiesc, dacă dorm 11-12 h ma simt perfect altfel ma simt un cadavru

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai nici un alt simptom, somn ușor.

| Donsavas a răspuns:

Poate să fie o problemă psihică. Consulta un medic si vezi daca are cauze emotionale sau organice

| RoCkKiD a răspuns:

Ce varsta ai? Daca ai pana in 18 nu ai nici o hipersomnie. happy

| Sonia822 a răspuns:

Fa-ti analize, sa nu ai anemie, anemicii dorm mult. Si bolile evolutive din anemie mai dau d-astia care dorm mult. Sau sa nu fie vreo sursa de iradiere pe langa tine. 9, hai 10 ore e ok. Dar 12..sa nu fie o cauza.

| Sonia822 a răspuns:

..si bolile de plamani

| Sonia822 a răspuns:

..si depresia happy ooooooh, depresia...stii cat dormi? Se poate si mai mult, 18. Daca n-ai vreo neintelegere cu cineva apropiat, daca nu suferi din dragoste, daca n-ai vreo problema care te apasa, atunci nici depresie nu-i happy

| fugi5555 explică (pentru Sonia822):

Nu am nicio problema sentimentala

| Dyalema a răspuns:

Ai verificat dacă ai cumva probleme cu glandele suprarenale? Dacă nu funcționează optim ai putea suferi de oboseală cronică.