| anonim_4396 a întrebat:

Este bine sau NU sa faci onanie?

De ce?

Sau cat de des este bine sa o faci astfel incat sa fie bine pentru organis si sa nu dauneze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu e neaparat bine, dar e un stadiu prin care cam orice mascul trece. Religia desigur ca zice ca nu e bine. Doctorii in general o considera normal, atita vreme cit nu inlocuieste complet viata sexuala normala si nici nu te epuizeaza fizic/psihic. Depinde de persoana si de varsta. In adolescenta nu moare nimeni de la 1-2 intilniri cu Manuela pe zi... cum ziceam, depinde de persoana.

| mihai69 a răspuns:

Dacă era ceva rău, ai fi știut deja. De fapt, poate deveni dăunător, dacă devii dependent și nu mai trăiești decât pentru a te juca în neștire cu penisul. Dar atunci când îți oferi „plăcerea" odată sau de două ori pe zi sau chiar odată la două zile, e chiar OK.
Evident, există diferențe (uneori enorme) între pofta, potența și anduranța diferitelor persoane, așa încât nimeni nu poate spune cât anume e bine pentru tine.
Asta o s-o afli singur. Oricum, organismul simte când ajunge aproape de epuizare și nu vei mai putea obține nici măcar o erecție ca lumea, darămite plăcerea. Așadar, dacă vreodată ajungi la punctul ăsta, e semn clar că a venit timpul pentru vreo două-trei zile de pauză.

Răspuns utilizator avertizat
| Alina49335 a răspuns:

Este bine sa iti faci o prietena pe care sa o iubesti si sa faci dragoste cu ea...Nu stiu de ce baietii prefera sa faca onanie, nu dragoste cu o fata. e o diferenta, zic si eu.Voi stiti.