| Symonela a întrebat:

Este posibil sa eliminam in timpul ciclului menstrual bucati de carne moarta? A mai trecut cineva prin asa ceva? Daca da, ce ma sfatuieste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Bucatelele de carne sunt bucati din interiorul uterului.cand ovulezi, un ovar se rupe putin si elibereaza un ovul, de asta ne doare. bucatile acelea sunt bucati de membrana interna... elimini acele bucati pentru ca nu s-a format copilul.membrana aceea se ingroasa pentru conceperea unui copil si se elimina la exterior daca nu se formeaza zigotul http://www.i-medic.ro/sanatate-feminina/menstruatia/ce-este-menstruatia

| Symonela explică (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Iti multumesc din suflet eram asa speriata.

10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Carne moarta? Tu vorbesti serios?

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Sunt cheaguri de sange draguta cu carne moartawinking

| Symonela explică (pentru SchiZz20CMrecords):

Mersi mult pentru raspuns. Pupici

| Elvina a răspuns:

Nu prea e posibil, dar mai bine te duci la medic. Bafta!

| Crucified a răspuns:

Este cheaguri de sange nu carne moarta! rolling on the floor

| DushulRece a răspuns:

Nu e carne moarta, sunt niste cheaguri.

| StanAnaMaria a răspuns:

Depinde acum daca faci diferenta intre carne moarta si cheaguri. Daca sunt cheguri e ceva normal da daca sunt bucatii de carne cum zici tu e posibil sa fii facut un avort spontan.Du-te la un ginecolo sa vezi ce iti spune. Daca nu ai posibilitatea ia niste antibiotice ceva.Cel mai bine e sa mergi la un medic.

| Symonela explică (pentru StanAnaMaria):

Da fac diferenta intre cheag si bucata de carne si stiu ca e normal sa eliminam cheaguri, avort spontan nu avea cum asa ca..mersi pentru raspuns si pentru sfaturi te pup

| Xd_Madalin_1982 a răspuns:

Prietema acum cateva luni bune a avut problema asta si nu am avut nici macar un contact sexual deci nu e vorba despre avort spontan.Ea lua anticoceptionale foarte puernice (diane) si periculoase avea simtomul ovare polichistice si i-a venit o bucata de carne de vreo 10 cm acea bucata de care era de fapt o membrana cu chisturi eliminate si nu va povestesc la misto pentru ca si eu unu ma speriasem si ne.aminteresat la tot felul de doctori si ni se spunea variata cu avortul sponta si uni cu eliminarea chisturilor. sa stiti ca chisturile pe care le eliminati revin in timp