| Claudiu_Andrei_1972 a întrebat:

Eu am o problema cu cosurile,mi-a dat dermatologul o gramada de creme si de toate pentru fata si tot nu trec...Mi-a mai dat o crema pentru corp si vad ca, cu crema aia dispar..Sa incerc sa dau si pe fata cu ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci, este ceva gresit in alimentatia ta, daca nu-ti dispar cosurile.
Incearca sa elimini prajelile si fast food-ul din alimentatie si vei scapa si de cosuri.
Nu uita, spalat cu apa calda si sapun pe fata, in fiecare seara, dupa demachiere.
Sapunul Dove sau sapunurile de copii mici, sunt foarte indicate.

| DevilNight01 a răspuns:

Te sfatuiesc sa incerci pe un singur cos de pe fata (ca sa vezi sa nu aiba alt effect) si sa ai mare grija sa nu dai pe gura in ochi sau in nas ca poti avea probleme de asta nu prea sunt recomandate creme pentru corp a le da pe fata de asta trebuie sa ai mare grija sa nu dai in acele locuri (gura pe langa gaurile de la nas si in ochi) dar ti-am zis mai intai sa incerci deja pe unu sa vezi daca o sa te simti bine si daca nu patesti nimic poti sa te dai pe toate bun acum bafta.

| Florin_Paduraru_1993 a răspuns:

Isotrexin!

| Pop_Lara_1998 a răspuns:

Nu am avut probleme niciodata cu cosurile si stii de ce? Pentu ca nu folosesc toate cremele din comert. Incearca sa nu mai le folosesti. Lasa-ti tenul in pace.Cosurile vor trece de la sine.

| PisicutadinNarnia a răspuns:

Daca dermatologul ti-a recomandat acele creme,inseamna ca trebuie sa le folosesti. Daca sunt okay, isi vor face efectul pe parcurs, depinde cat de grava e situatia cu cosurile.Dar incearca pentru fata, inainte de aplicarea cremelor, sa te speli cu sapun cu sulf.Il gasesti la farmacie, nu-i deloc scump.Fa asta seara si dimineata.