| Aoxkajcjw a întrebat:

Eu ma spal dimineata pe dinti si clatesc cu apa de gura dar pe la amiaza simt ca imi miroase gura. Oare nu ma spal bine pe dinti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Într-adevăr cariile duc la un miros neplăcut al respirației, însă chiar dacă te speli tu pe dinți bine, trebuie să scoți și resturile dintre ei. Folosește ață dentară pentru asta și tratează-ți cariile.

3 răspunsuri:
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Trebuie sa te speli pe dinti dupa fiecare masa, daca chiar si asa iti miroase gura se poate sa ai o carie si ar trebuie un control stomatologic.

| Aoxkajcjw explică (pentru MrkiddyKid1):

Am o gramada.

| Aoxkajcjw explică (pentru MrkiddyKid1):

Eu am cel putin una intre dinti din mijloc.dar oricum nu am dinti prea ok