| qieiqpalz a întrebat:

Oare daca intr-o dimineata ma spal pe dinti de 2 ori are ceva? Vreau sa ma spal cu una care imi repara dintii si una sa nu imi miroase gura, nu e nimic nu?(nu am dintii prea ok )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nimic, te poti spala de 10 ori daca vrei, ca tot nimic nu are!
Este chiar indicat sa te speli pe dinti, dupa fiecare masa in care ai mancat ceva!

| qieiqpalz explică (pentru Violleta2022):

Nu cred eu ma voi spala si imi voi clatii gura cu apa de gura

| Cristine9595 a răspuns:

Lasa un interval de timp intre cele doua spalari, si eventual fa o vizita la stomatolog, daca ai carii sau altceva se pot repara.

| Irina_Angi_1970 a răspuns:

Probabil ar rebui un interval de timp intre cela 2 spalari.Pt ca daca revii imediat cu alta spalare indepartezi substantele active din prima pasta de dinti. Poti folosi insa apa de gura.

| qieiqpalz explică (pentru Irina_Angi_1970):

Dupa spalare apa de gura? si nu conteaza de care?

| Irina_Angi_1970 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Dupa periaj.Conteza de care. Functie de dantura si problemele ei.Indrumari de la stomatolog.

| blackmd a răspuns:

Clatește-ți gura cu 30 min înnainte de a lua masa cu soluție de tinctură de propolis și o să dispară ambele probleme.

| qieiqpalz explică (pentru blackmd):

Serios?

| blackmd a răspuns (pentru qieiqpalz):

Poți să te interesezi și singur. Serios )

| qieiqpalz explică (pentru blackmd):

Unde gasesc asa ceva?