| zambetcald a întrebat:

Fetelor,sunteti mai inalte ca mamele voastre, mai scunde, sau cam la fel? Ce inaltime mai exact? Eu am 1.58 m, la 17 ani, si mama are 1.72, ma simt pitica, oare o sa mai cresc? FUNDITA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Depinde,varamea e mai scunda ca ma'sa oricum conteaza ce stii sa faci, ce stii sa spui si cum gandesti.Mie cam frica sa ma gandesc ca as putea sa ma insor cu o fatuca de 1, 55 blushing eu avand 1, 85 big grin ar fi funny.Insa,daca e dragoste... cui ii pasa? sanatate sa fie happy alti se ingrijoreaza ca nu au ce manca si noi? ne facem griji de inaltime, si de alte lucruri banele, teme, un job, etc big grin

| Lola05 a răspuns:

Eu sunt mai înaltă cu vreo 8-10 cm. Mama are în jur de 1.60 și eu 1.68. E posibil să te mai înalți un pic până pe la 18-19 ani, dar din păcate nu foarte mult. Oricum, la 1.58 nu ești pitică, ești doar puțin mai scundă decât media. Mie fetele micuțe mi se par drăgălașe. Cred că la fel și băieților la fel laughing
Oricum, buturuga mică răstoarnă carul mare, iar esențele tari se țin în sticluțe mici laughing Nu înălțimea contează, poate doar dacă vrei să te "fotomodelești" sau "manechinuiești" (dar nu îți recomand tongue ), că în cazul ăsta nu prea te primesc ăia acolo, că vor numai girafe.
Numai bine!

| Syndre a răspuns:

Eu sunt mai înaltă cu vreo 5 cm, am 1.60(am prin fundul dulapului un tricou pe care scrie "Im not short, Im a hobbit"hee hee ).
La 17 ani e puțin probabil să mai crești foarte mult în înălțime, dar n-ar trebui să te supere așa tare lucrul ăsta. 1.58 mi se pare o înălțime okay pentru fete, simpatică. Mai porți și tu tocuri. big grin

| pamelamalut a răspuns:

Mai scunde

| fvhbuihuibhguibhtguibhvsdkovh a răspuns (pentru pamelamalut):

Din câte știu eu..crești doar până la 18 ani!