| anonim_4396 a întrebat:

Fiindcă am vrut să descopere cauza pentru splina mărită (137) doctorul m-a trimis să fac analize. Rezultatele mi-au arătat că am valori pozitive la Epstein Barr (IgG=35)și Cytomegalovirus( IgG=28). Ce înseamnă asta? Am avut virusul sau?
Luni am programarea la medic dar până atunci nu sunt foarte liniștit și mă gândesc la ce o fi iar pe net aflu tot felul de lucruri.

Dacă ați trecut prin asta, o părere va rog mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Trixt3r a răspuns:

Nu cred ca este raspunul pe care il doresti, dar sfatul meu este sa nu ceri sfaturi medicale pe internet, pentru asta exista medici.
Sfaturile medicale pe internet in general creaza doar frica si fara motiv.