Întrebare recomandată | Balaclava a întrebat:

Folositi indulcitor din stevie (care cica e mai sanatos ca orice indulcitor artificial)? Ofera un gust dulce cafelei ca si cand as fi pus zahar sau ii strica gustul ca si cand as fi pus miere, de exemplu?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E undeva intre. Nu are chiar gustul e zahar dar nici nu strica gustul cafelei / ceiaiului. Oricum te obisnuiesti dupa cateva zile

| malvinacroft a răspuns:

Cele mai bune, calitativ si ca gust, sunt pliculetele de la Remedia (se cheama Green Sugar). Sunt mai naturale ca celelalte si gustul e foarte apropiat de zahar si da, e mult mai zanatos decat zaharul.

| RalucaAlex2398 a răspuns:

Tatal meu are diabet si foloseste de 2 ani, 2 pastile la o ceasca de cafea sunt suficiente. Chiar recomand!

| sunshine5 a răspuns:

Pai eu am pliculete si gustul e putiiin diferit dar nu e sesizabil. Adica nu e amar. Daar eu sunt dezamagita pentru ca : am banuiala ca te ingrasi mai rau. De ce? Pt. ca odata ajuns gustul dulce in gura creierul tot creste insulina si incepi sa mananci mai multin speranta de a acumula caloriile "fantoma". Inafara de aspect nu merita. Plus ca am o banuiala ca nu sunt atat de naturale. sunt naturale doar cu numele in schimb ioc.