| jon22 a întrebat:

FUNDA Mi-am luat si eu temperatura cu un termometru clasic pus la sub brat si de la 37 trece cu vreo 4 liniute e ceva in neregula tin sa precizez ca nu ma simt rau si nu ma doare nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Păi dacă te simţi bine de ce ne mai întrebi dacă e în regulă? laughing
37 şi 4 liniuţe înseamnă 37, 4 ceea ce nu e foarte mult.
De fapt se consideră febră abia de la 37, 8. Aşa am citit eu pe instrucţiunile unui termometru. happy
Sănătate!

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ai totusi undeva o suferinta ascunsa,care sapa pe tacute,ca altfel nu ai face temperatura. Poate la dinti, poate o infectie urinara, poate o sinuzita sau...cate si mai cate!

| Kodokuna a răspuns:

Ce trece de 37 e prea mult, inseamna ca ai febra.Ia un Paracetamol, iti va scadea rapid.

| BlogVitaClub a răspuns:

Esti ok stai linistit!

| Liviucu a răspuns:

Temperatura normala a unui adult este intre 36.5 si 37.5. Dupa 37.5 ai voie sa te ambalezi, daca nu trece totul e in regula. E funny dar te-ai uitat vreodata cat ai dupa o zi de plaja in soare?

| jon22 explică:

Nu trece de liniuta de la 37.5 exact la jumate unde aia mai groasa acolo ramane