| anonim_4396 a întrebat:

Ginecologul mi-a spus ca am o sarcina incipienta de 2-3 saptamani.Peste doua saptamani am facut un test de sarcina si a iesit negativ.Sunt insarcinata sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

1) testele acealea din comert nu sunt 100% sigure. Poate sa fie un rezultat fals-negativ, si tu sa fi insarcinata
2) Poate sa fi fost vorba doar de niste modificari hormonale care sa faca doctorul sa creada ca e vorba de o sarcina.
3) Poate sa fi aparut un avort spontan. Adica ai fost insarcinata dar acum nu mai esti.
In toate cele trei cazuri e necesar un control ginecologic pentru a vedea cu siguranta daca esti sau nu insarcinata.

| Psihoyounger a răspuns:

Poi cred ca ginecologul are mai mare dreptate, dar mai poti merge odata la alt ginecolog pentru a fi sigura.

Psihoyounger

| Leea1234 a răspuns:

Cel mai sigur... fa-ti analize la sange!
beta HCG...se numeste proba(daca tin bine minte)...si ai rezultatul in 2 ore!
e sigur rezultatul!
o poti face la un laborator particular,,,, nu costa mult!

| MissCamelia a răspuns:

Daca tia- facut test de sange esti, mai asteapta 2 saptamana si mai fa o data testul

| Sabwy a răspuns:

Eu cred ca un ginecolog stie ce zice ...Asculta-l!

| ely81 a răspuns:

Nu am mai avut menstruatie din 13.07.09.Am fost la ginecolog pe 28. 08. 09 cand mi-au aparut cateva pete de sange care au durat 5zile si mi-a zis ca am o sarcina incipienta si petele de sange ar putea fi o falsa menstruatie.Am cateodata niste dureri de spate ingrozitoare.Mai am un baietel de 2ani si 7luni dar cu aceasta sarcina nu am avut probleme.Am facut un test de sarcina si prima liniuta abia se vede. Voi fi din nou mamica?