| stupidsmile a întrebat:

Heey, nu stiu dc dar cand alerg vreo doua ture de teren obosesc imediat si ma doare foarte tare in stanga sub coaste chiar si cand merg mult. Spuneti-mi ce pot sa fac sa am rezitenta si sa prind viteza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| chandy1999 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si cred ca ar trebui sa mergi la doctor ca eu am mers si mi-a sp ca splina este prea obostita si sa ma odihnesc o luna, iar apoi nu voi mai avea nimic, serios ca functioneaza

3 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

In partea stanga sub coaste e splina care te doare cand faci efort mult in scurt timp. Creste-ti progresiv efortul ca sa iti cresti si rezistenta

| SuntRauDarPotFiImblanzit a răspuns:

Stai linistit n e nimic grav,asa se intampla oricui la inceput,te doare pentru ca faci sport rar, e ca un fel de febra musculara, daca continui sa alergi zilnik prima saptamana o sa te doara poate si mai putin dar apoi nu o sa mai ai nimic.Am patit si eu!

| lokitaakrisuuu a răspuns:

E ceva ce se intampla cam la oricine.e doare splina, asta te doare. Odihneste`te si ia`o de la capathappy