| manyquestions a întrebat:

Hei! Ce stiti despre testele de intoleranta alimentara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Este prea generic termenul de "intoleranta alimentara" si prea mica probabilitatea ca sa se gaseasca, aici pe TPU, vreun user care sa cunoasca in amanuntime fiecare test(procedura, acuratete, sensibilitate) --- reformuleaza mai precis intrebarea( ce fel de "intoleranta alimentara " : intoleranta legata de reactia sistemului imunitar-alergia, intoleranta ca deficit enzimatic sau intoleranta din cauza unor tulburari metabolice). Dace faci un search pe Google, tastand " teste de intoleranta alimentara", vei gasi suficienta informatie --- daca te intereseaza parerea cuiva care a facut acel test, posteaza intrebarea facand referire la numele testului respectiv. Numai bine!