| CatGirl a întrebat:

Cunoasteti cazuri de intoleranta? Daca stiti astfel de cazuri dati exemple.Multumesc!

5 răspunsuri:
| anda1313 a răspuns:

Intoleranta de care? Alimentara sau sociala? Alimentara: intoleranta la lactoza, la gluten. intoleranta sociala: purificarea etnica, Hitler, fosta Iugoslavie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mai postat intrebarea, aceeasi, intoleranta la ce? ce fel de intoleranta te intereseaza? alimentare, medicamentoase, alergeni (frig umezeala polen praf...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, stiu iti pot da eu exemple, vrei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai concret, diferentele dintre oameni ref la ce? vasta, pozitie sociala, etnie?

| CatGirl explică:

INTOLERANTA-atunci cand nu accepti diferentele dintre oameni.