| anonim_4396 a întrebat:

Hei.M-am spalat pe fata cu sapun cu borax(pt.acnee) si mi-a intrat putin in ochi si as vrea sa stiu daca exista vreun pericol...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlondYAlex a răspuns:

Daca ai clatir imediat cu apa si te-ai sters cu un prosop nu este nici un risc decat poate sa te mai usture putin ochii

| ÁnΌMŀŠ a răspuns (pentru BlondYAlex):

Da, m-am clatit, si mai ma ustura acum putin

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te speli din abundență cu apă rece, dacă apare vreo complicație în primele ore, mergi la oftalmologie.
Pa, pa.