| 03Didy03C a întrebat:

Am avut un ganglion (langa ureche, pe obraz) de la raceala, inflamator. Mi-am facut ecografie. Dl. doctor a spus ca e de la raceala.
Acum a dat inapoi, s-a inmuiat, a scazut, dar s-a invinetit locul. Ce poate fi? Ce as putea face?
Dau fundita :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nimic. Asteapta si-si va reveni la normal. Culoare se va schimba, si se va uniformiza.

| 03Didy03C explică (pentru Ineys):

Hmm, sper si eu. Arata foarte nasol si daca ma atinge cineva la el ma doare. Eu totusi ziceam sa mai fac o vizita la medicul de familie.

| Ineys a răspuns (pentru 03Didy03C):

Niciodata nu strica o vizita la medicul de familie, asa ca nu mai sta pe ganduri tongue.