| rabbit2014 a întrebat:

Stie cineva cum trec vanataile? Am trecut fara bilet la metro si m-a prins usile,fiind inalte eu scunda,m-am invinetit pe corp si la fata, la obraz langa ureche. Nu pot sa ma dau cu fond de ten ca se vede, este foarte vizibil. La mine de obicei vanataile tin mult, si 2 saptamani. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Http://www.garbo.ro/......natai.html

Maioru are dreptate si conţinutul bogat în vitamina B12 îi conferă pătrunjelului calitatea de a stimula regenerarea ţesutului vătămat. În acest sens, se toacă două legături de pătrunjel şi se aplică, timp de două ore, pe vânătaie. Procesul se repetă până ce culoarea vânătăii se estompează. Pentru a fi mai uşor de folosit, pătrunjelul mărunţit se poate combina cu apă şi se pune la congelator. Cuburile astfel obţinute vor putea fi folosite mai uşor.

Vanataile mai trec cu impachetari cu cartofi cruzi, rasi, amestecati cu putin lapte sau cu branza de vaci (din leacurile bunicii); sau pune gheata ori un obiect metalic rece pe ea; incearca si cu cu unguent: Lasonilul, Lioton gel sau crema de arnica.

Multa sanatate :-bd
Pe viitor cumpara bilet ca o poti patii mai rau;)

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca iti luai bilet nu mai aveai vanatai.

| rabbit2014 explică (pentru darrio2007):

Nu am avut schimbat si daca bagam bagnota mare la aparat imi dadeamrest numai marunt

| darrio2007 a răspuns (pentru rabbit2014):

Inteleg.A fost o gluma din partea mea.Se vad tare vanataile?

| rabbit2014 explică (pentru darrio2007):

Da se vad rau, eu ma invinetesc repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumoaso,imi pare rau sa aud ca te-ai lovit…
In fine, nu te mai cert, hai mai bine sa iti zic ce trebuie sa faci:te duci la iubit si-i spui sa te pupe pana iti trec vanataile…
Asta-i singura cale de vindecare.
Si in alta ordine de idei - sper ca n-a fost cu dedicatie intrebarea ta, adica ai vrut sa ne transmiti mesajul ca noi suntem experti in vanatai pentru ca obisnuim sa ne batem nevestele?

| vangaelis a răspuns:

Îți recomand vitamina K și unguente pe baza de heparina de genul Heparin sau Hepatrombin.

| Maioru a răspuns:

Pune o felie de carne de vita peste vanatai si vei vedea efectul uimitor de vindecare.