| Ion593 a întrebat:

Am fost la un dentist ( cu un singur dinte stramb) si a spus ca imi va pune un aparat dentar mobil.Am citit multe despre astfel de aparat (trebuie sa il tin mai mult decat unul fix, si multe altele.) si nu prea stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DaniTDCI a răspuns:

Iti va curata bine dintii si iti va aplica aparatul, ce rol are acesta? de a indrepta treptat dantura, va trebui sa mergi o data la x sau y saptamani sa ti-l stranga