| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU am o problema cu urechea dreapta.Cand mestec ceva ma doare urechea. Oare dc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WildLatte a răspuns:

Hey! Probabil te-a tras curentul, asa ca ai grija zilele astea. Incearca cu ulei incalzit sau usturoi, iar daca nu merge cel mai bine ar fi sa mergi la medic.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Am patit si eu ceva asemanator.
Cand misti maxilarele (de regula cand mananci) ai impresia ca te "ingana" ceva acolo. O sa-ti treaca. E cam nasoala senzatia, dar iti trece in doua zile, daca nu mergi la medic, mie odata mi-a trecut.
Te pup!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poi faza e ca nu ma doare mereu m-a durut si saptamana trecuta si alta chestie e ca ma doare cand mananc odata apoi a doua oara numai ma doare.

| Wally26 a răspuns:

S-ar putea sa ai otita sau oreion!

| D3n156 a răspuns:

Daca ai fost de curand la piscina s-ar putea sa iti fii intrat apa in ureche.Cel mai bine ar fi sa te duci la doctor ca poate, doamne fereste, e ceva grav.