| CosminaCosmm a întrebat:

Hei TPU am piercing in limba de 3 zile pot sa mananc biscuiti cu ciocolata dulciuri si ce vreau?(Nu am limba umflata nici nu am avut-o, nu ma doare nu nimic)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Cand ti-ai facut pierce-ul nu ti-a zis tipul/tipa ce ai voie sa mananci si ce nu? oricum din cate stiu eu limitarile de mancare in situatia ta sunt pana cand se dezumfla limba. daca vrei un raspuns sigur: mananca putin, stai 20 de minute, daca nu ti se intampla nimic e safe, daca se umfla nu mai manca, si fa o gargara cu apa de gura (daca ai fara mentol e mai bine) sau cu apa normala (nu de la robinet cu "fier")

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu te dore si nici nu s a umflat limba atunci cred ca ai unda verde la ce vrei sa mananci dar sa nu faci excese

| AlleSss a răspuns:

Heii!
Mai bine ai mai astepta o perioada.
Bafta!

| Kennziiie a răspuns:

Daca zici ca nu te doare, eu zic ca da, nu prea are ce sa-ti faca, dar mai bine, da o fuga pana la persoana care tii l-a pus si intreaba ca sa fii 100%! Bafta