| dinitabogdan99 a întrebat:

Heii! Am si eu o problema mi se pare că testiculul stâng e puțin mai lăsat, si am o durere foarte slaba câteodată nu mereu un zona aia si puțin în sus spre abdomen Dar e o durere aproape nesesizabila, câteodată mai ales când merg nu o simt! Dar parcă e puțin mai sensibil testiculul stâng, menționez că am avut o tuse seaca de 3 săptămâni care nu se "rupea" si m-am cam forțat să tușesc din abdomen, aveam căile respiratorii iritate așa, uneori mă forțăm rău să tusesc? sad Offf îmi e frică rău

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

E perfect normal ca un testicul sa fie mai jos decat celalalt, chiar si marimea difera. Durerea aia aproape nesesibabila probabil e un disconfort din cauza lenjeriei prea stranse, sau a orice altceva. Daca doar acel discofort e problema nu ai de ce sa-ti faci griji.
Multa sanatate.

| dinitabogdan99 explică (pentru CuriousStuff):

Si daca e hernie

| CuriousStuff a răspuns (pentru dinitabogdan99):

"mi se pare că testiculul stâng e puțin mai lăsat"
La hernie e mai mult de atat.

3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Este normal sa fie mai jos decat celalalt, majoritatea au asa ceva.