| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am facut de curand un chiuretaj, iar dupa, medicul mi-a prescris o reteta: Cuminol (tablete) si niste ovule Betadine.

Am fost aseara inainte de culcare la baie, am udat inainte ovulul putin cu apa (asa scria pe prospect) si apoi l-am introdus cat de mult am putut in vagin cu cel mai mare deget, m-am spalat pe maini, am mers in pat si am stat cam 5 minute cu bazinul ridicat, dupa care m-am bagat la somn. Problema este ca imi e frica sa nu fi alunecat pana am ajuns din baie in camera. Dimineata cand m-am trezit aveam absorbantul plin de o secretie galbena.

Ce credeti, este destul cat l-am introdus (Mai mult de atat nu puteam.)? Si cel mai important: ISI FAC EFECTUL

PS: Stiu ca am mai pus intrebarea asta dar va rog mult sa imi dati un raspuns, trebuie sa fie fete/femei care au folosit si stiu cum se folosesc si cum se manifesta. Nu vreau respunsuri gen "mergi la medic", sigur ca o sa merg si la medic insa vreau sa stiu pana atunci daca e ok cum le folosesc. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Ce virstă ai? De ce ai facut avort? Trebuia sa te protejezi m ai bine, sa nu rămîi, nu i ti este milă ca ai omorît un copil nenăscut? Referitor la intrebarea ta nu sunt femeie asa ca nu cunosc raspunsul, vei merge si la medic asta e clar, dar poate cauti pe google niste informatii despre ovulele alea, cum trebuiesc folosite, multa sanatate cum te numesti?