| Kokonut4522 a întrebat:

Hey. Am o întrebare. Mi-se misca un dinte. Nu stiu daca e de lapte ssu definitiv. Imi spune si mie cineva cum imi pot da seama daca e de lapte sau nu? Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kokonut4522 explică:

STEFANIA ALEXANDRA, NU STIU CUM SA ITI MULTUMESC. CEI SCHIMBATI SUNT MAI UNCHISI LA CULOARE, IAR ACEL DINTE ESTE ALB. CE ZICI?

| Stefania_Alexandra_1979 a răspuns:

Daca mai ai dinti definitivi poti sa ii compari la culoarea cu dintele care se misca. Asa iti vei da seama daca este de lapte sau definitiv. O alta cale e sa te duci la un stomatolog care sigur te va ajuta. Sper ca te-am ajutat.