| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am ticul de a-mi roade unghiile, cum as putea sa scap de acest tic? Si ce as putea folosii pentru cresterea rapida a unghiilor?
FUNDA-cel mai bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anytimeanywhere a răspuns:

Vointa!

| nicoalusoby a răspuns:

Puneti ardei iute pe unghi iar cand o sa le bagi in gura o sa te usture si nu o sa iti mai trebuiasca ros de unghi

| BriosicaaaDark a răspuns:

Pai eu foloseam un fel de lac de unghii amar anti-ros unghii.e transparent ..il poti gasi la farmaciile naturiste..de crestere sigur gasesti pe google.

| VampireBlood a răspuns (pentru BriosicaaaDark):

L-am incercat si nimic.

| BriosicaaaDark a răspuns (pentru VampireBlood):

Nici la mine.dar credeam ca poate la altii merge.big grin

| ItalianoVero a răspuns:

Incearca sa gasesti alt tic nervos. Orice om are cate un tic, chiar daca nu isi da seama.Pentru ca ce se afla inauntrul cutiei craniene, care ne apara gatul de ploaie(In cazul multora)va cauta sa gaseasca o modalitate de a te detensiona, atunci cand te gandesti la ceva si vrei sa rezolvi..sau sa faci un anumit lucru, sa-l duci la cap.Intervine stresul, si atunci se produce acel tic nervos ( de-aia i se spune si tic NERVOS ). Sper ca ti-am fost de ajutor happy