| موسيقى a întrebat:

Heykiss! Cum pot scapa de ticul acesta: sa nu mai imi trosnesc degetele? Funda + votkiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Isabellaღ a răspuns:

Si eu aveam ticul asta.Dar daca faci asta o sa iti tremure mainile...Eu de fiecare data ma gandeam ca imi fac rau si m-am dezvatatlaughingMie imi cam tremura din cauza astacryingsi ma dureau...acum sunt mai bine.Ba chiar doctorul mi-a zis sa nu mai fac asta. Sper ca te-am ajutathappy

7 răspunsuri:
| DozaDeVise a răspuns:

laughingideea asta e cam tampitha dar ai putea s´o incerci laughing :
punetzi un elastic la mana [de ex cele pentru borcane] si de fiecare data cand iti vine sa ti le trosnestitragi de elastik laughing...

| MariaIoana a răspuns:

Draga Maria, se zice reumatism nu romantismwinking

| raducmustiuc a răspuns:

Vezi să nu faci romantism rolling on the floor rolling on the floor hahahaa ce oameni proşti

| Maothecat a răspuns:

Te ocupi cu alte activitati astfel incat sa nu te mi gandesti la asta. si cand iti vine sa ti le trosnesti te abtii

| Analy a răspuns:

Nu le mai trosni rolling on the floor. Poti sa te inbolnavesti, adica sa ai romantism.Romantisul este o boala la oase. Daca iti mai troznesti oasele la batranete te vor durea oasele.

| Alex3 a răspuns:

Haha, doar degetele? happy sa vezi cand o sa faci la gat si la glezne... iti vine sa le tai laughing)))

| DemonicAngelofDeath a răspuns:

Iti vor tremura mainile cand vei fi batrana.mama imi spune mereu asta.gandeste'te la asta