| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Din cauza menstruației neregulate poți avea dureri de burta joase fără să fi pe ciclu sau de la dereglări?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| bmerry a răspuns:

Poți avea dureri in perioada in care trebuia sa îți vina menstruația, chiar dacă ea nu îți vine efectiv. Pana ce vei ajunge la o menstruație regulata vei trece prin mai multe stări, dereglări, simptome.

| alma200033 a răspuns (pentru bmerry):

Dar de la un chist mic poți avea dureri?

| bmerry a răspuns (pentru alma200033):

Se poate. Și trebuie tratat. Medicul ginecolog îți poate răspunde la toate întrebările.