| Petrescu_Alina_1990 a întrebat:

Hey dragilor, a incercat cineva produsele EVITAL pentru detoxifierea organismului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Vrajeala.
Daca esti sanatos, bucura-te de asta. Alimenteaza-te variat (cu alimente, nu prafuri) fa miscare, fii activ. Nu te lega la cap cu nimic daca nu te doare.
Daca te simti atit de rau incit sa crezi ca nu esti sanatos, mergi la medic sa te masoare si sa-ti indice.
Personal eu nu am incercat EVITAL. Dar cauta pe net sa vezi daca exista un singur studiu care sa-i confirme eficienta.

| Petrescu_Alina_1990 explică (pentru ALGator):

Am citit despre ele, sunt 100% naturale si sunt lichide gen sucul propiu...par atragatoare, si stii ca de obicei detoxifierea de face cu lichide, si astea asa sunt. DETOXASE ala, ca sunt patru etape, SUPER ANANAS pentru retentia de apa, balonare etc, e DETOXASE pentru detoxifierea organismului dupa e SUPER ORANGE pentru imunitate si SUPER FRULLATO pentru vitamine si minerale. Adica trebuie sa le iei in ordinea asta, si in plus se vand la Sensiblu ma gandesc ca nu minteau astia pe etichete...stii ce zic?

| ALGator a răspuns (pentru Petrescu_Alina_1990):

Ăștia pe eticheta trebuie sa mintă atit de mult cit pot ca sa vândă produsul.
Lichid e si apa.
Si despre ce detoxifiere vorbim? E un diagnostic pus de cineva obiectiv și imparțial. Cum se măsoară ca sa știi dacă ai sau nu? Studii publicate?

| Petrescu_Alina_1990 explică (pentru ALGator):

Ufff chiar voiam sa fac o detoxifiere, este recomandat sa faci toamna si primavara, oricum eu o sa le incerc pe astea de la EVITAL. Daca sunt bune o sa va anunt aici.
Multumesc pentru raspunsuri.