| Nonickname_2597 a întrebat:

Detoxifierea organismului este buna si pentru copii/adolescenti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

În cazul copiilor nu vine vorba de detoxifiere,nici măcar de diete.
O problemă de greutatea a unui copil se rezolvă prin mult sport,mâncăruri sănătoase cu foarte puține calorii,grăsimi,dar care să aducă aportul de energie și vitamine care trebuie.
În cazul adoleșcenților,într-un caz mai special, poate supradondelaritate sau obezitate.
Cu o dietă sănătoasă și mult sport, detoxifierea nu va fi necesară.
Nu prea este bună detoxifierea pentru adoleșcenți și copii datorită faptului că sunt în creștere și au nevoie de hrană.

Numai bine!
Sper că te-am făcut să înțelegi.

| Bijou a răspuns:

Toti avem nevoie de detoxifiere, pentru ca toti traim in acest mediu poluat, consumam legume, fructe, stropite cu pesticide, chimicale, suntem stresati. Pentru detoxifiere va recomand gelul de aloe vera, care si hraneste organismul cu substante nutritive http://forever-aloe-vera.eu/produs/7

| lolly_3072 a răspuns:

Da,pentru orice organism.smug

| enisting a răspuns:

Pentru copi nu ar fi recomandat da pentru adolescenti mai merge