| claudiu152 a întrebat:

Hey,imi spuneti si mie ce trebuie sa fac pentru a pronunta
litera „R"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Consulta un logoped

| pietrean a răspuns:

Doar un logoped te poate ajuta!

| claudiu152 explică (pentru pietrean):

Taci că ești obosât!

| pietrean a răspuns (pentru claudiu152):

Poftim? Ce sa inteleg din ceea ce ai raspuns,ca multumire, ca ti-am dat un sfat? Si te mai adresezi si gresit gramatical!
Se pare ca nu ai un singur "defect", nici mintea(chiar daca esti un tanc) nu iti este prea dezvoltata! Grasierea se poate rezolva, dar proasta crestere si cultura, nu cred ca sunt de tine!

| Maioru a răspuns:

Repeta poezia lui Rica.O stii? Rica nu stia sa zica :rau,ratusca,ramurica, dar de cand acum invata poezia despre rata, Rica a-nvatat sa zica rau, ratusca, ramurica.Succes.

| diaac a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un logoped.