| ShizAnime a întrebat:

Heii! Perusii pot pronunta litera,, z"?

Răspuns Câştigător
| Capsuinkaadulcicaa a răspuns:

Depinde de capacitatea papagalului de ascultare si de retinut si depinde cat de binr y-o pronunti si o mimezi tu! multa bafta!

3 răspunsuri:
| Ramo137 a răspuns:

Poti intreba un veterinar, el stie sigur raspunsulwinkinghee hee

| Sup3rN0va a răspuns:

Nu cred.
Am avut vreo 2 timp de 3 ani si au vorbit foarte mult si clar dar z nu am auzit.

| SheerAnne a răspuns:

Nu sunt prea sigură. Am și eu un peruș, însă nu l-am învățat încă să vorbească și nu prea cred că o va face prea curând.
În legătură cu întrebarea ta... Mie mi s-ar părea logic să NU poată, pentru că, știi, e pasăre, nu prea cred că poate pronunța litera „Z", imaginează-ți doar cum ar ieși...