| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani. de cateva luni sunt galben la fata obosesc repede. am facut analiza la treaba mare ieri si mi-a gasit giardia oare de la giardia sunt asa? dau funda urgent plz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnKuXor a răspuns:

Da,este un virus se traieste in apa,poate ai baut apa de la fantana,sau ai facut baie in ape murdare sau ràuri,acest virus se ia cand bei apa si cand iti faci baie in apa infectata.
Acest virus absoarbe calciu,vitamine,proteine di corp si nu lasa corpul sa absoarba energia din alimente,deoarece sta in intestin.
Poate provoca diaree si dezitratare,nu ai pofta de mancare, obosesti rapid, dureru de cap si ameteli, de aceasta esti galben la fata(lipsa de subtabte nutritive deoarece virusul le absoarbe).
Iti recomand sa mananci mult Usturoi ca rimediu natural, daca nu cere in farmacie ceva medicamente cu sfatul medicului.

| Nab223 a răspuns (pentru AnKuXor):

Mersi mult! eram speriat acum ca am aflat ca de asta sunt galben m-am mai linistit

| Nab223 a răspuns (pentru AnKuXor):

Mersi mult! acum m-am mai linistit. oricum luni se duce mama la doctorita sa ii dea medicamente. si in seara asta o sa mananc niste usturoi.