| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema destul de neplacuta. Un timp am avut bretonul pe o parte si mi l-am lasat peste ochi. Acum mi l-am facut drept, pana la sprancene si se pare ca pleoapa ochiului pe care era bretonul s-a lasat mai in jos, si acum pare ca am un ochi mai mic si unul mai mare. Ce pot sa fac sa imi ridic pleoapa la nivelul celeilalte? Va rog, am nevoie de ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| deny2002 a răspuns:

Trebuie sa spui unui medic! Poate ai o problema la ochi, adica la un momendat sa nu mai vezi, sau se va ridica la un momendat pleoapa.Mi-e mi-sa mai intamplat cazuri din astea cu pleoapa, dar la un momendat s-a facut bine! Sau poate ai o alergie!

| SucDeGuava a răspuns (pentru deny2002):

De vazut vad excelet de 6 luni de cand am ochiul asa. Si o alergie e exclusa. Daca nu s-a remediat in atata timp, crezi ca o sa-si revina la un moment dat? E adevarat ca oamenii care nu stiu, nu observa. Dar se vede in poze si arata naspa.

| zaoo32 a răspuns:

Nu poate fi din cauza bretonului si eu l-am avut asa si nu am avut nici o problema poate din alta cauza s-a lasat sau poate ca doar ti se pare dar tundeti bretonul si mgata se va ridica de la sine.

| SucDeGuava a răspuns (pentru zaoo32):

Sigur e din cauza bretonului, pentru ca stand cu el peste, ochiul s-a obisnuit semideschis. L-am tuns de 6 luni si e la fel.Tie ti-a revenit de la sine?

| zaoo32 a răspuns (pentru SucDeGuava):

Atunci incearca sa consulti un specialist nu e de gluma cu astfel de lucruri posibil sa fie ceva mai serios dar in acelasi timp poate fi ceva ce s-ar putea remedia de la sine.