| halftroled a întrebat:

am 14 ani si m-am apucat de fumat de 1 luna,( evident la inceput am pufait o zi sau doua ) De obicei fumez 5 tigari pe zi. De 1 saptamana am inceput sa am niste dureri de ureche iar de 2 zile parca simt ca am ceva in gat si trebuie sa inghit dar nu se duce ( nu stiu daca stiti senzatia ). Mentionez ca am umblat cu capul gol prin firg, uneori chiar si fara geaca dar nu stiu daca e raceala pentru ca eu de obicei cand races imi curge doar nasul sau tusesc putin.
Intrebarea este : e posibil sa am cancer la gat?
PS : Mi se pare ca amigdalitele sunt putin umflate
Dau funda! Raspunsuri serioase va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu toate racelile sunt la fel.
Mergi la medicul de familie ca nu-i de joaca!
In tot cazul de cancer nu poate fi vorba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil ai o usoara infectie.
Cel mai bun sfat pe care pot sa ti-l dau e SA TE LASI DE FUMAT!
Scapa de viciul asta pana nu e prea tarziu. Acum poate ti se pare "cool" dar mai tarziu o sa regreti!

Răspuns utilizator avertizat