| anonim_4396 a întrebat:

Ma ustura foarte tare cerul gurii, mai ales cand mananc ceva (sarat, acru, dulce). LA cea mai mica atingere mor de durere.
Ce sa fac ca sa treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Şi mie mi se întâmplă, uneori când mănânc Bake Rolls sau ceva uscat/ori foarte fierbinte. Mereu iau o linguriţă de miere şi nu mai mănânc nimic timp de 2-3 ore. Sau iau nişte strepsils/sirop de gât. Au acelaşi efect. O să îţi treacă în 2 zile.

| anonim_4396 explică (pentru AikkoxD):

Asta da raspuns! Funda, si saru'mana! happy

6 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Du-te la un medic sau incearca glicerina cu propolis si galbenele sau de care vrei tu costa in jur de 7 lei.

| anonim_4396 explică (pentru vali1985):

Multumesc, interesanta idee happy

| gigite a răspuns:

Este o alifie - unguent " ciplox" parca (am verificat, dar mai citeste si tu prescriptia pe net ) pentru pus si in nas cand ai infectie de la bagat degetele...
Sper sa-ti treaca!

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Du-te mai bine la un medic stomatolog

| anonim_4396 explică (pentru OmulCareStieCeFace):

Mdap...n'am fost niciodata acolo. Patesc asta cand sunt racita (acum), + ca n'am bani de stomatolog, si vreau sa rezolv repede asta, fara umblatura.
Mersi fain oricumwinking.