| Justme4yourlove a întrebat:

Hi TPU! acum 2zile m-a batut tata si mi-a spart piramida nazala,la inceput nasul a fost umflat dar dupa s-a umflat si un ochi iar acum cand ma uit in oglinda nu imi vine sa cred ca eu sunt aceea, tin gheata de vreo 4 ori pe zi si s-a mai desumflat dar nu de tot, spuneti-mi si mie..ma voi vindeca sau voi ramane cu aceeasi fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Ce om. Cum sa dea in tine? Nu i-as mai spune tata unui asemenea animal.

| Justme4yourlove explică (pentru Minks):

Stiu..asa am trait toata viata si probabil voi mai trai

| TheBlueWolf a răspuns:

Se vindeca stai linistita. Insa problema este alta. Eu nu sunt, nu am fost si nu voi fi niciodata de acord cu cea mai idioata mentalitate pe care o poate aborda un parinte si anume cea ca prin bataie se poate rezolva o problema. Indiferent de gravitatea situatiei nu se poate recurge la o astfel de metoda deoarece nu denota decat un caracter salbatic si incapabil de a discuta sau a se comporta precum alti confrati umani. Eu m-as fi dus la medicolegal in locul tau si in cateva luni ii duceam mandarine la puscarie deoarece acolo le este locul "fiintelor" care isi chinuie copiii. Nu pot decat sa ma revolt si sa imi exprim dezgustul cand aud asa ceva. Orice parinte mai da o palma sau ceva dar sa brutalizezi si mutilezi propriul copil este innaceptabil. Eu nu am vazut niciodata animale care sa isi chinuie puii, inca o dovada ca omul este cel mai salbatic dintre toate. Incearca sa discuti cu tatal tau si sa ii spui verde in fata tot ce ai de spus. Daca mai ridica mana iesi pe usa si mergi la rudele tale. Astfel poate il trezesti la realitate si isi da seama ca ar trebui sa existe niste schimbari radicale in comportamentul sau.

| Cosmin86 a răspuns:

Cred ca te vei vindeca, poti sa te duci la medic.

Dar totusi, cum sa spargi nasul unui copil? Asemenea oameni ar trebui inchisi

| Justme4yourlove explică:

Am 15 ani dar stai calm ca m-am obisnuit cu lucruri si mai rele oh go on

| Cosmin86 a răspuns (pentru Justme4yourlove):

Mai ai putin si scapi, da la facultate in alt oras

| alinutzu_6299 a răspuns (pentru Justme4yourlove):

...daca ai fi de la mine din oras eu personal as veni sa vorbesc cu tatal tau