| PopirlanDaniel a întrebat:

In Craiova se face operatie hernie de disc lombara laparascopic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda Bucurestiul, mai ales ca esti foarte-foarte aproape de el, care au experti in operatia asta

https://www.reginamaria.ro/......c-ponderas

https://www.sanador.ro/blog/hernie-disc-lombara-dr-bentia

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

235 de km ti se pare aproape?

| relian a răspuns:

Intreaba la spital acolo, pe aici cine sa stie. Dar mai intii faci un RMN, sa vezi exact ce problema ai, poate ca nu trebuie operatie, discul ala daca nu este spart, daca na curs nimic din el, atunci ai nevoie de o alta interventie.

Discul poate fi doara bombat, sau poate fi spart, crapat, caz in care curge din el o parte din nucelul gelatinos.

In fctie de ce probleme is la discul respectiv, se alege metoda corespunzatoare.
Dar cu doctorii din RO eu is deja lamurit, dar daca nu ai unde merge altundeva, faci si acolo.
Asa operatie cu bisturiu clasica se pricep si aia din RO unia au experienta, dar nu stiu ce experienta au cu metodele astea neinvazive, personal nu cred ca romanii au mare expeprienta in domeniul asta.

Ce arata violeta laughing ma uitai si este exact totul tradus de pe websiteuri americane, is lamurit, nici nu au fost in stare sa faca ei o fraza, sa spuna ce este metoda asta, etc.

Iti pot arata descrierea de la ambele clinici aratate de Violeta si cele americane si o sa vezi ca romani au copiat cuvint cu cuvint si asa au pus la descrierea lor laughing
Acu cit de profesionisti or fi, asta sa revii tu daca faci ceva si sa ne spui.
Eu ce pot sa spun, din experienta, is slabi, am facuta operatie de menisc in RO a dat ala buleala la greu, acu am deja probleme, am fost la un doctor de f amilie, asta in America si a explicat omu cum sta treaba laughing
Romanu care m-a operat a dat buleala, unia fac sport de performanta dupa operatie, eu am fost terminat dupa laughing m-a durut groaznic nu stiu vreo luna de zile si de atunci genunchiul este mai inflamat decat alantu.

Daca ai observat si sportivi romani cu probleme unde fac operatii? Se duc pe afara, dar aia au bani, omu de rind asta e, sta sa fie macelarait de aia acolo laughing asa cum mau lucrat pe mine si pe inca cineva, amindoi lucrati cataclismic de un doctor maior de la spitalul militar laughing
Am zis aia is buni, is lamurit deja.