| valentina_3485 a întrebat:

In urma cu 6 luni a inceput sa ma doara mainile credeam ca ma dor pentru ca mucesc prea mult dar la cateva saptamani distanta, in timp ce mancam nu am mai putut sa imi misc mana dreapta timp de 10 minute si m-am speriat foarte tare asa ca am fost la medic. El mi-a spus ca asi putea avea probleme cu tunelul carpal dar mi s-au facut tot felul de ecografii, radiografii, o proba la nervii de la maini si o tomografie la inima si creier iar la cea de la creier mi s-a spus ca ar fi posibil sa fie ceva dar nu am ramas lamurita, din proba care mi s-a facut la nervii de la maini reiese ca nu am nici o problema cu nervi iar medicul spune ca asi putea avea cheaguri de sange in creieri si de aceea nu am putut sa imi misc mana atunci dar, eu sunt sigura ca nu m-am lovit niciodata la cap incat sa raman inconstienta sau sa ametesc, nu inteleg daca am un cheag la creier de ce nu ma doare capul nu am stari de ameteala sau de voma nu vad dublu ci ma dor mainile, urmeaza sa ma duc la o proba tot la maini sa vada daca am probleme cu ligamentele sau cu oasele de la maini mi s-a spus ca daca acele probe sunt bune si nu am probleme cu oasele sau cu ligamentele cauza durerilor mele de maini este un cheag de sange pe care il am in creier va rog Domnule doctor sa imi spuneti parerea dumneavoastra in legatura cu acest caz va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asa zisele cheaguri de sange in vasele creierului nu au absolut nici o legatura cu o lovitura, ci cu o problema de coagulare. Trebuie investigatii suplimentare, dar cel mai probabil ca problema ta este determinata de o leziune a creierului. Ma gandesc ca ai putea avea, de exemplu, lupus, o boala care determina si coagularea sangelui si dureri articulare.

| Gabriela343 a răspuns:

PAi,si mie mi s-a intamplat,dar doar un minut,ai grija, poate fii doar un carcel, dar ai grija sa nu fie mai gravwinking

| Mariusika1995 a răspuns:

Nu poti avea tot timpul incredere in medici sunt si prosti uneori sigur a fost un carcel de la febra musculara.Medici sunt interesati sa produca banu

| kayd a răspuns:

In urma cu ani, am daruit increderea mea medicilor, iar ei mi-au daruit viata. Sfatul meu este sa ai rabdare, sa ai incredere, se va gasi in cele din urma interpretarea corecta la ceea ce ti se intampla. Sunt sigur. Iti doresc insanatosire grabnica si toate cele bune.