| StrongHeart a întrebat:

Intrebare:
Dauneaza daca fumezi la narghilea? Cat de mult dauneaza?
Ca de tigari electrice tot aud ca sunt foarte nesanatoase, eram curios de narghilea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Dăunează mult.

| Kevinn2000 a răspuns:

Din câte știu, țigarea normală conține mai multe substanțe dăunătoare decât țigarea electrică, de narghilea nu știu, nici un știu ce este aia.
Totuși, îți recomand să te gândești un pic mai mult dacă e ok să fumezi sau nu, dacă ai ambiție, te poți lăsa, nu te ajută la nimic, doar îți faci rău singur și în plus de asta, dai și bani aiurea.
E doar un sfat.

| alex241 a răspuns:

Daca o folosesti zilnic normal ca daunează, chiar mai mult decat o tigara normala. La mine in oras sunt si copii de 13-14 ani care fumează din narghilea, doar că nu zilnic. Foarte rar, gen o dată pe lună