| davidwarner a întrebat:

Joi am racit, am luat coldrex, nurofen si in cateva zile mi. a trecut. Doar ca inca ma doare gatul. Ma doare foarte tare, dar daca iau un coldrex ma lasa cam sase-opt ore. Dupa ma doare iar. Ma doare in special cand ma trezesc. Am luat coldrex, strepsils, nurofen, antibiotice. Insa nu stiu de ce nu cedeaza durerea. Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Asa am patsit si eu...am luat Ospen si doua doua zile nu ma mai durea gatul cand ma trezeam dimineata.

| davidwarner explică (pentru misterioaѕa):

Ospen iau si eu, de luni si nu mi.a trecut inca.sad

| misterioaѕa a răspuns (pentru davidwarner):

Atunci ar trebui sa te duci la medicul tau de familie.

| alecx4music a răspuns:

Du-te la medicul de familie cat mai repede. Nu dureaza mult un control si nici nu doare. Eu cand eram mic am avut oreon si ma durea gatul foarte tare. Daca ei tratament adecvat, iti trece repede. NU MAI LUA MEDICAMENTE DUPA URECHE

| davidwarner explică (pentru alecx4music):

Medicamentele le.am luat pentru raceala, nu am mers la medic pentru o simpla raceala. Antibioticul mi l.a recomandat la farmacie. Daca nu o sa imi treaca o sa merg la medic, dar speram ca ma poate ajuta cineva.

| maDd3xt3r a răspuns:

Nu mai lua antibiotice pentru o simpla raceala. Incearca sa bei ceaiuri pentru calmarea mucoasei inflamate sau incearca tantum verde...o sa-ti treaca durerea