| pinkqueen98 a întrebat:

La comotie cerebrala paralizezi:-s? ..strabunica mea a facut una!sad.si toata lumea crede ca va muri.V-a muri? nimeni nu vrea sa-mi spuna nimic, am citit pe ent ceva dar nu m-am convins.Deci la comotie cerebrala ce patesti? paralizezi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandraEpureanu a răspuns:

Depinde de la caz la caz... se poate ajunge la paralizie si chiar la deces (daca se combina si cu alte afectiuni), dar nu este obligatoriu sa se intample asta.

Multa santatate strabunicii tale!

| pinkqueen98 explică (pentru AlexandraEpureanu):

Multumesc mult :*! de fapt era infarct cerebral straight face greseala meawinking!

3 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Buna. Si bunica mea a facut comotie cerebrala acum cateva luni. Intr-adevar, i-a zis ca poate paraliza. Din fericire nu a patit nimic, si-a revenit. A urmat un tratament si acum e bine.

| xXTheLoveXx a răspuns:

Doar paralizezi.

dar in unele cazuri poate duce la deces
doar in 15%din ele mori.