| anonim_4396 a întrebat:

Cat de mult te tine comoție cerebrală?
Care sunt simptomele?
Trece de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
21 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sper sa nu fi troll laughing mai era una Denisa care trola că o rămas însărcinată de la dus și tot întrebări despre boli închipuite punea, ne teroriza, copil imatur.

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, dar doar doresc sa știu ce este comotia, poate știe cineva cât durează sau dacă trece de la sine

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu fac troll

| DoarBogdan a răspuns (pentru Lorena6879):

Recuperarea completă survine, de regulă, în decursul a 7-10 zile (în 80-90% din cazuri), însă durerile de cap pot persista chiar şi 3-4 săptămâni după incident.

Uite aici: https://www.csid.ro/......-17889733/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai comoție. e anxietate cu somatizare. Daca aveai îți găsea neurologul cheag de sânge

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Când am fost la doctor pentru aceste stari, mia făcut examen fizic, CT, și control la ochii, ai după mia dar niște multivitamine și minerale și am venit acasă, mi-a zis ca nu am nimic la cap, și nici pe viitor nu o sa am, a zis ca poate e de la cum am crescut brusc, mam înălțat în doua luni cu 10-15 cm

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

O sa îți treacă stai liniștită ..ascultă ceva colinde daca îți plac te mai calmează. Mănâncă o prăjitură, comanda un tort. cred că ești o fata frumușela te stresezi prea mult. Pune pe maicata sa îți facă masaj la tâmple, masaj capilar da sa nu apese tare că și cum te-ar mângâia.

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ca ma laud, dar sunt f frumoasă
Toți se uita după minelaughing

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

De unde ești?

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Constanța

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Oooo Nice.

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu?

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca cineva ma susține, pe lângă prieteni și familie

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Germania. Pai eu incerc sa ajut pe toată lumea.

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ms. Noapte bună

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Nu e cam devreme sa te spui noapte buna?

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ziceam noapte bună nu pentru ma culc, nu pot dormi pana la 11, 12 noaptea, ziceam noapte bună pentru ca incheaim o conversație happy

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Asta da mod de a încheia o conversație rolling on the floor mai bine ziceai Crăciun fericit rolling on the floor ahaha

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sărbători fericite sa ai, vorbim când ma simt binehappy

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

laughing) ești simpatica

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi