| Alice1234567890123456789 a întrebat:

Labesc daca sar coarda? Daca da in cat timp(saptamani)? Dar cate minute trebuie sa sar ca sa slabesc pe zi? Vreau sa scap de burta. Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cmvlddvfaaa a răspuns:

Da slăbești, poți să sar 10 min pe zi și scapi de 100kal. Un kg are 1000de kal. Spor la sărit coarda și la slăbit. Dacă vrei sa slăbești dormi mai mult in timpul somni elimina valori de ex(8ore-508kal)