| znstr a întrebat:

Niste remedii pentru un inceput de herpes? (am o basica mica la buza inferioara) Sa treaca cat mai repede posibil, ribbon!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreandreeutza a răspuns:

Dati cu crema Aciclovir. Si eu am avut dar in 2-3 zile mi-a trecut.

4 răspunsuri:
| XatomisX a răspuns:

Da ce are trece cu timpul lol straight face da foloseste pasta de dinti se vindeca mai repede

| Eoop23 a răspuns:

1)Te poti da cu o crema speciala cumparata de la farmacie, se numeste Aciclovir.
2)Poti pune putina pasta de dinti
3)Se pot cumpara plasturi de la farmacie speciali pentu herpes, ai grija ca nu toti sunt buni!
Eu am avut herpes si asa am scapat de el, le-am incercat pe toate! Sper sa te ajut!

| znstr explică (pentru Eoop23):

Cam tarziu raspunsul tau, insa merci, pe viitor voi tine cont de sfatul tau. :p

| aduu a răspuns:

Cel mai sigur du-te la farmacie arata-i farmacistei problema pe care o ai si te va ajuta